Разлика помеѓу преработките на „Розенбах (Герлиц)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 540 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q502668 (translate me)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ms:Rosenbach, Görlitz)
с (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q502668 (translate me))
{{Градови во Герлиц (округ)}}
{{Герлиц-никулец}}
 
[[ca:Rosenbach]]
[[cs:Rosenbach]]
[[de:Rosenbach (Oberlausitz)]]
[[et:Rosenbachi vald]]
[[en:Rosenbach, Görlitz]]
[[eo:Rosenbach]]
[[fr:Rosenbach]]
[[hsb:Rosenbach]]
[[it:Rosenbach]]
[[kk:Розенбах (қала)]]
[[ms:Rosenbach, Görlitz]]
[[nl:Rosenbach]]
[[no:Rosenbach (Oberlausitz)]]
[[uz:Rosenbach]]
[[pl:Rosenbach (powiat Görlitz)]]
[[pt:Rosenbach]]
[[ro:Rosenbach]]
[[ru:Розенбах (город)]]
[[sr:Розенбах (Горња Лужица)]]
[[vi:Rosenbach]]
[[vo:Rosenbach]]
[[war:Rosenbach]]
[[zh:罗森巴赫]]

Прегледник