Щ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 940 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: '''Буквата Щ''' е дел од стандардната кирилична азбука. Во рускиот јазик буквата г...
(Нова страница: '''Буквата Щ''' е дел од стандардната кирилична азбука. Во рускиот јазик буквата г...)
(нема разлика)

Прегледник