Покраина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3.282 бајти ,  пред 9 години
Создадена страница со: '''Покраина''' територијална и административна единица во рамките на некоја сувер...
(Создадена страница со: '''Покраина''' територијална и административна единица во рамките на некоја сувер...)
(нема разлика)

Прегледник