Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 113 бајти ,  пред 8 години
с
→‎Општини и заедници: Removed 4 sitelink(s) migrated to an item on Wikidata
с (Bot: Migrating 9 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1080115 (translate me))
с (→‎Општини и заедници: Removed 4 sitelink(s) migrated to an item on Wikidata)
[[Категорија:Префектури на Грција|Костур]]
[[Категорија:Префектури во Егејска Македонија|Костур]]
 
[[bg:Костур (ном)]]
[[es:Kastoria]]
[[nn:Kastoria prefektur]]
[[sr:Префектура Костур]]
182

уредувања

Прегледник