Разлика помеѓу преработките на „Скопски Санџак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 61 бајт ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2912772 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2912772 (translate me))
[[Категорија:Санџаци во Румелискиот вилает]]
[[Категорија:Историја на Скопје]]
 
[[en:Sanjak of Üsküb]]
[[sr:Скопски санџак]]

Прегледник