Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 113 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| fullname = Џани Мерсман
| nickname =
| birth_date = {{birth date and age|df=yes|1985|12|5}}
| birth_place = Тилт, [[Белгија]]
| height =
| weight =
| proteams = {{ct|DSC|2007}}<br />{{ct|FDJ|2008}}<br>{{ct|LTB|2012}}<br>{{ct|OPQ|2013}}
| majorwins =
| updated = 519 март 2013
}}
 
: 3. [[Класика де Сан Себастијан 2012|Класика де Сан Себастијан]]
;2013
: 1. Етапа 1 [[Волта а Каталуња 2013|Волта а Каталуња]]
: 6. Ле Букл ду Суд Ардеш
: 7. Трофео Платха де Муро
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Gianni Meersman}}
{{commons category}}
 
* [http://www.giannimeersman.be/ Официјална лична страница]
* {{cyclingarchivescycling archives|5845}}
* [http://www.cyclingbase.com/Gianni-Meersman.html Достигнувања на ''Cycling Base'']
 

Прегледник