Разлика помеѓу преработките на „Абурукува“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 52 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3395204 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3395204 (translate me))
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Ударни инструменти]]
 
[[en:Aburukuwa]]
[[et:Aburukuwa]]
[[fi:Aburukuwa]]

Прегледник