Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 910 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q178188 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Брише diq:Pereslavl-Zalessky (deleted))
с (Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q178188 (translate me))
 
[[Категорија:Градови во Русија]]
 
[[ar:بيرسلافل-زالسكي]]
[[az:Pereslavl-Zalesskiy]]
[[bg:Переславъл Залески]]
[[cs:Pereslavl-Zalesskij]]
[[de:Pereslawl-Salesski]]
[[et:Pereslavl-Zalesski]]
[[en:Pereslavl-Zalessky]]
[[es:Pereslavl-Zaleski]]
[[eo:Pereslavl-Zalesskij]]
[[fa:پرسلاول-زالسکیی]]
[[fr:Pereslavl-Zalesski]]
[[ko:페레슬라블잘레스키]]
[[it:Pereslavl'-Zalesskij]]
[[la:Pereslavia]]
[[nl:Pereslavl-Zalesski]]
[[ja:ペレスラヴリ・ザレスキー]]
[[no:Pereslavl-Zalesskij]]
[[nn:Pereslavl-Zalesskij]]
[[pl:Peresław Zaleski]]
[[pt:Pereslavl-Zalessky]]
[[ru:Переславль-Залесский]]
[[sq:Pereslavl-Zalessky]]
[[sl:Pereslavelj-Zalesski]]
[[sr:Переслављ-Залески]]
[[fi:Pereslavl-Zalesski]]
[[tg:Переславл-Залесский]]
[[uk:Переславль-Залєський]]
[[war:Pereslavl-Zalessky]]
[[zh:佩列斯拉夫尔-扎列斯基]]

Прегледник