Разлика помеѓу преработките на „Западен Брег“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Демографија ==
Според проценките на Палестинското Биро за Статистикастатистика, на крајот од [[2006]] година во Западниот Брег (вклучувајќи го и Источен Ерусалим) живеат околу 2,5 милиони [[Палестинци]]. На Западниот Брег има и преку 260,.000 израелски доселеници, како и околу 185,000 доселеници што живеат во анектираниот Источен Ерусалим.
 
== Поврзано ==

Прегледник