Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 149 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2642867 (translate me)
сНема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2642867 (translate me))
 
[[Категорија:Села во Егејска Македонија]]
 
[[bg:Крушево (дем Синтика)]]
[[el:Αχλαδοχώρι Σερρών]]
[[en:Achladochori]]
[[it:Achladochori]]
[[nn:Akhladokhóri]]

Прегледник