Разлика помеѓу преработките на „Рафаел Алберти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 726 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q118936 (translate me)
с (r2.7.3) (Робот: Додава zh:拉斐尔·阿尔韦蒂)
с (Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q118936 (translate me))
[[Категорија:Добитници на златен венец на Струшките вечери на поезијата]]
[[Категорија:Шпански сликари]]
 
[[ar:رافائيل ألبرتي]]
[[an:Rafael Alberti]]
[[bg:Рафаел Алберти]]
[[ca:Rafael Alberti Merello]]
[[cs:Rafael Alberti]]
[[de:Rafael Alberti]]
[[en:Rafael Alberti]]
[[es:Rafael Alberti]]
[[eo:Rafael Alberti]]
[[eu:Rafael Alberti]]
[[fr:Rafael Alberti]]
[[gl:Rafael Alberti]]
[[ko:라파엘 알베르티]]
[[io:Rafael Alberti]]
[[it:Rafael Alberti]]
[[la:Raphael Alberti]]
[[hu:Rafael Alberti]]
[[nl:Rafael Alberti]]
[[pl:Rafael Alberti]]
[[pt:Rafael Alberti]]
[[ro:Rafael Alberti]]
[[ru:Альберти, Рафаэль]]
[[sk:Rafael Alberti]]
[[fi:Rafael Alberti]]
[[sv:Rafael Alberti]]
[[tr:Rafael Alberti]]
[[uk:Альберті Рафаель]]
[[vi:Rafael Alberti]]
[[zh:拉斐尔·阿尔韦蒂]]

Прегледник