Разлика помеѓу преработките на „Иекавски изговор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 186 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1289605 (translate me)
с (r2.7.1) (Бот Додава: bg:Йекавски изговор)
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1289605 (translate me))
[[Категорија:Босански јазик]]
[[Категорија:Црногорски јазик]]
 
[[bg:Йекавски изговор]]
[[bs:Ijekavski govor]]
[[cs:Jekavština]]
[[hr:Ijekavski govor]]
[[it:Ijekavo]]
[[sr:Ијекавски изговор]]
[[sh:Ijekavski izgovor]]

Прегледник