Разлика помеѓу преработките на „Пасење“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 223 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3239189 (translate me)
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:چرا)
с (Bot: Migrating 13 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3239189 (translate me))
[[Категорија:Исползување на земјиштето]]
[[Категорија:Добиток]]
 
[[ca:Pasturatge]]
[[cs:Pastva]]
[[en:Grazing]]
[[eo:Paŝtado]]
[[fa:چرا]]
[[nl:Grazen (biologie)]]
[[ja:放牧]]
[[pl:Wypas]]
[[simple:Grazer]]
[[sk:Pasenie (konzumácia)]]
[[fi:Laidunnus]]
[[sv:Betande]]
[[zh:放牧]]

Прегледник