Разлика помеѓу преработките на „Капан ан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 101 бајт ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1283741 (translate me)
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1283741 (translate me))
[[Категорија:Стара скопска чаршија]]
[[Категорија:Исламска уметност во Македонија]]
 
[[bg:Капан хан]]
[[en:Kapan Han]]
[[fr:Kapan An]]
[[sr:Капан хан]]
[[sh:Kapan han]]

Прегледник