Разлика помеѓу преработките на „Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:ejehei.jpg|thumb|200px|right|Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи]]
'''Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи''' е роден на {{роден на|29|септември|1956}} во провинцијатапокраината [[Исфахан (покраина)|Исфахан]], [[Иран]]. Тој е сегашен шеф на [[ВЕВАК|министерството за разузнавање]] на Иран, познато и како '''САВАМА''' или '''ВЕВАК'''. На таа должност е по назначувањето од страна на претседателот [[Махмуд АхмадинеџадАхмадинежад]] на [[24 август]] [[2005]].
 
== Види исто така ==

Прегледник