Прејди на содржината

Мазендеран: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Мазандаран е поделен на 15 [[Шахрестан]]и (исто толку и окрузи).
{{Mazandaran Labelled MapМазандаран-Карта|float=left}}
 
== Мазандаран во книжевноста ==