Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
----
* [[Избори во Иран|Избори]]
* [[Административна поделба на Иран|Покраини]] („остани“)
* [[Шахрестан|Окрузи]] (shahrestānhā)
* [[Бахш]]и (bakhsh)
* [[Политички партии на Иран|Политички партии]]
* [[Надворешни односи на Иран|Надворешни односи]]

Прегледник