Демократска Федерална Македонија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Нова страница: '''Демократска Федеративна Македонија''' било името на Македонија како федерална држава во сос...)
 
сНема опис на уредувањето
{{внимание}}
 
'''Демократска Федеративна Македонија''' било името на Македонија како федерална држава во составот на новопрогласената [[Демократска Федерална Југославија]]. Ова име се користело во периодот од 1944. до ноември 1945. кога било сменето во [[Народна Република Македонија]].
13.850

уредувања

Прегледник