Разлика помеѓу преработките на „Учење“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 49 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Во процесот на социјализација на личноста, особено е важно учењето по пат на имитација. Формирањето на навиките е исто така важно. Навика претставува автоматизирано изведување на дејност во чија основа лежи задоволување на некоја потреба.
Човекот во текот на својот живот може да формира како корисни така и штетни навики.
 
[[Категорија:Психологија]]
1.250

уредувања

Прегледник