Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава tr:Sovyetler Birliği liderleri listesi)
| [[Податотека:Lenin loc ggbain.jpg|100px]]
 
| [[Владимир ЛењинЛенин]]
 
| Премиер и претседател на [[СССР]].
| [[Податотека: Joseph Stalin Colour.jpg|100px]]
 
| [[Јосиф СтаљинСталин]]
 
| Претседател на [[СССР]], Премиер на [[СССР]]
573

уредувања

Прегледник