Прејди на содржината

Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Додава be:Герард Меркатар
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be-x-old:Герард Мэркатар)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Герард Меркатар)
[[Категорија:Историја на картографијата]]
 
[[be:Герард Меркатар]]
[[be-x-old:Герард Мэркатар]]
[[bg:Герардус Меркатор]]
127.231

уредување