Кримчачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pt:Língua Krimchaque во pt:Língua krimchaque
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава hr:Krimčak)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pt:Língua Krimchaque во pt:Língua krimchaque)
[[pms:Lenga Judeo-Crimean tatar]]
[[pl:Język krymczacki]]
[[pt:Língua Krimchaquekrimchaque]]
[[crh:Qırımçaq tili]]
[[ru:Крымчакский язык]]
127.214

уредувања

Прегледник