Разлика помеѓу преработките на „Уметност“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 217.16.90.150 (разговор), вратено на последната верзија на ZéroBot
с (Отстрането уредувањето на 217.16.90.150 (разговор), вратено на последната верзија на ZéroBot)
 
Изродена од модерната философија, естетиката останува философска дисциплина која и покрај обидите не успеала да прерасне во наука за уметноста.
lala
 
== Убави уметности ==

Прегледник