Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
|
|-
|[[Јован Костов (лингвистјазичар) | Јован Костов]]<ref>[http://lalic.paris-sorbonne.fr/MEMBRES/page_perso.php?nom=Kostov&prenom=Jovan Истражувачки центар LALIC - CERTAL (Paris - Université de la Sorbonne & INALCO)]</ref>
|{{Flag|Франција}} / {{Flag|Македонија}}
|[[1982]], [[Гевгелија]], [[Македонија]]
|}
{{Clear}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
Анонимен корисник

Прегледник