Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. Таа е седиште на [[Општина Кисела Вода]] која зафаќа површина од 43 километри квадратни и население од 5758.236216 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=214</ref>. Градоначалник на општина Кисела Вода е [[Марјан Ѓорчев]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=32</ref>.
== Поврзано==
*[[Општина Кисела Вода]]
* [[Скопје]]
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Населби во Скопје}}
{{Скопје-никулец}}

Прегледник