Препречна согласка: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Робот: Додава fa:گرفته
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Брише he:עיצורים סותמים (strongly connected to mk:Избувна согласка))
с (Робот: Додава fa:گرفته)
[[es:Consonante obstruyente]]
[[eo:Obstruanto]]
[[fa:گرفته]]
[[fr:Consonne constrictive]]
[[id:Konsonan hambat]]
85.496

уредувања

Прегледник