Разлика помеѓу преработките на „C (програмски јазик)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(клучни зборови: сменето форматирање и додадени уште неколку)
[[ar:سي (لغة برمجة)]]
[[an:Luengache de programación C]]
[[as:চি (প্ৰগ্ৰামিং লেংগুৱেজ)]]
[[ast:Llinguaxe de programación C]]
[[az:C (proqramlaşdırma dili)]]
4.126

уредувања

Прегледник