Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-- style="background:#efefef; text-align:center"
| width="50%" | [[Податотека:Flag of Russian SFSR.svg|десно|150px|Знаме на Руска СФСР]]
| width="50%" | [[Податотека:COA Russian SFSR.pngsvg|140px|Грб на Руска СФСР]]
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:SovietUnionRussia.png]]
202

уредувања

Прегледник