Мир: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Уште старите Римјани се обидувале да го определат мирот.За нив мирот преставувал состојба без војни.Во најширока смисла на зборот , мирот е состојба на хармонија , без никакви конфликти не само помеѓу луѓето , туку и помеѓу и природата.
 
 
 
 
 
{{никулец}}

Прегледник