Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 191 бајт ,  пред 9 години
наводи, надморска висина
с (Робот: Ја менувам Категорија:Села во Република Македонија во Категорија:Села во Македонија)
(наводи, надморска висина)
| популација=
| поштенски број=
| надморска височина=630
| географска широчина=
| географска должина=
 
== Демографија ==
Според пописот од [[2002]] година во селото нема жители.<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf</ref>
 
== Општествени институции ==
 
== Иселеништво ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==

Прегледник