Разлика помеѓу преработките на „Јужна Австралија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:Coat of arms of South Australia.gif|right|150px]]
[[File:Flag of South Australia.svg|right|200px]]
[[Податотека:South Australia locator-MJC.png|мини|Положба на ЈужнА Австралија]]
 
360

уредувања

Прегледник