Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (MacedonianBoy ја премести страницата Руска СФСР на Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република презапишувајќи врз пренасочување)
[[ru:Российская Советская Федеративная Социалистическая Республика]]
[[sah:РСФСР]]
[[sco:Roushie Soviet Federative Socialist Republic]]
[[sk:Ruská sovietska federatívna socialistická republika]]
[[sr:Руска Совјетска Федеративна Социјалистичка Република]]
85.496

уредувања

Прегледник