Разлика помеѓу преработките на „Галилејско Езеро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Замена на Image:Yarden_044PAN2.JPG со Image:Sea_of_Galilee_(panoramic_view,_ca._2006).jpg (од страна на McZusatz поради: File renamed: Custom reason: old name is meaningless).
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам sv:Galileiska sjön во sv:Gennesaretsjön)
с (Замена на Image:Yarden_044PAN2.JPG со Image:Sea_of_Galilee_(panoramic_view,_ca._2006).jpg (од страна на McZusatz поради: File renamed: Custom reason: old name is meaningless).)
На почетокот на 20 век Евреите почнале со населувањето на Езерото.
 
{{wide image|Yarden 044PAN2Sea_of_Galilee_(panoramic_view,_ca.JPG_2006).jpg|2000px|Панорама на Галилејското езеро}}
 
== Надворешни врски ==

Прегледник