Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 99 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
|translit_lang1_type2=[[Пин-јин]]
|translit_lang1_info2=Chéngdū
|image_skyline = Chengdu_Skyline.jpg
|imagesize =
|image_caption = The city skyline, October = 2011
|image_flag =
|flag_size =
|image_seal = <!--Chengdu's official city logo, a design based on the ancient artifact [[Golden Sun Bird]]-->
|seal_size =
|image_shield =
|shield_size =
|image_blank_emblem =
|blank_emblem_type =
|blank_emblem_size =
|image_map = Location of Guang'anChengdu Prefecture within Sichuan (China).png
|mapsize =
|map_caption = МестоположбатаLocation наof округотChengdu ГуанганCity воjurisdiction рамкитеin наSichuan Сичуанprovince and the PRC
|image_map1 =
|mapsize1 =
|map_caption1 =
|image_dot_map =
|dot_mapsize =
|dot_map_caption =
|dot_x = |dot_y =
|pushpin_map =China Sichuan
|pushpin_label_position = left
|pushpin_map_caption =Location of the city centre in Sichuan
|pushpin_mapsize =
|subdivision_type = Земја
|subdivision_name = [[НР Кина]]
62

уредувања

Прегледник