Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 8 години
с
j<ј
с (r2.7.3) (Робот: Додава he:ויטושה)
с (j<ј)
[[Податотека:Sofia-vitosha-kempinski.jpg|десно|thumb|250px|[[Софија]] со Витоша во позадина]]
 
'''Витоша''' е висока [[планина]] во [[БугариjаБугарија]], во непосредна близина на бугарската метропола [[Софија]]. Највисок врв е [[Црни врв]] со 2290 m надморска височина.
 
== Географиjа, флора, фауна ==
326

уредувања

Прегледник