Разлика помеѓу преработките на „Раул Гонсалес“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 70 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Поправа пренасочувања
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам el:Ραούλ Γκονζάλες во el:Ραούλ Γκονθάλεθ)
с (Бот: Поправа пренасочувања)
* [[Премиера(Ла лига)|Ла Лига]]: 1994-95, 1996-97, 2000-01, 2002-03, 2006-07, 2007–08
* [[Суперкопа де Еспања]]: 1997, 2001, 2003, 2008
* [[УЕФА Лига на шампиони|Лига на Шампиони]]: [[Лига на Шампиони 1997/98|1997–98]], [[Лига на Шампиони 1999/2000|1999–00]], [[Лига на Шампиони 2001/02|2001–02]]
* [[УЕФА Супер Куп]]: 2002
* [[Интеконтинентален Куп]]: 1998, 2002
{{s-ttl|title=Капитен на [[Шпанија]]|years=2002 – 2006}}
{{s-aft|after=[[Икер Касиљас]]}}
{{s-bef|before=[[Андриј Шевченко|Андреј Шевченко]]}}
{{s-ttl|title=Најдобар напаѓач на УЕФА|years=1999–00, 2000–01, 2001–02}}
{{s-aft|after=[[Руд ван Нистелрој]]}}
758

уредувања

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе