UTC-12:00: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
* [[Бејкер (остров)|Бејкер]] и [[Хауленд (остров)|Хауленд]] (ненаселени острови, територии на [[САД]]).
 
UTC−12 е наутичкаморепловен часовна[[часовен зонапојас]] којашто ги опфаќа морските подрачја помеѓу [[180-ти меридијан|180°]] и 172°30′ [[ЗГД]]. Времето во овааовој зонапојас се добива со одземање на 12 [[час]]а од [[Координирано универзално време|координираното универзално време]]. Бродовите што го користат ова време се последните што го започнуваат тој [[календарски ден]]. ЗонатаПојасот не е населенанаселен соод луѓе.
 
== Поврзано ==
 
 
{{часовни зонипојаси}}
 
[[Категорија:ВременскиЧасовни зонипојаси]]
 
[[af:UTC-12:00]]

Прегледник