Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Опшествено уредување кое е управувано од крал. Секој крал ја наследува круната од својот татк...)
 
Опшествено уредување кое е управувано од крал[[цар]]. Секој кралцар ја наследува круната од својот татко.
Анонимен корисник

Прегледник