Периферен нервен систем: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава arc:ܛܟܣܐ ܓܝܕܝܐ ܡܚܕܘܪܝܐ)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам arc:ܛܟܣܐ ܓܝܕܝܐ ܡܚܕܘܪܝܐ во arc:ܬܘܩܢ ܓܝܕܝܐ ܡܚܕܘܪܝܐ)
 
[[ar:جهاز عصبي محيطي]]
[[arc:ܛܟܣܐܬܘܩܢ ܓܝܕܝܐ ܡܚܕܘܪܝܐ]]
[[bg:Периферна нервна система]]
[[bs:Periferni nervni sistem]]

Прегледник