Разлика помеѓу преработките на „Влашки јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
Одбиена последната промена во текстот (од 173.179.206.90) и вратена ревизијата 2702257 на EmausBot
(Одбиена последната промена во текстот (од 173.179.206.90) и вратена ревизијата 2702257 на EmausBot)
|-
| valign="top"|Општ број на говорници:
|1002,000,000 - 3,000,000
|-
| valign="top"|[[Листа на јазиците по општиот број на говорници|Ранглиста]]:

Прегледник