Влашки јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 14 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Менува be:Арамунская мова)
Нема опис на уредувањето
|-
| valign="top"|Општ број на говорници:
|2,000,000 - 3,000100,000
|-
| valign="top"|[[Листа на јазиците по општиот број на говорници|Ранглиста]]:
Анонимен корисник

Прегледник