Прејди на содржината

Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 9 години
с
Робот: Додава pa:ਮਹਾਤਮਾ ਬੁੱਧ
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава lmo:Siddharta Gautama)
с (Робот: Додава pa:ਮਹਾਤਮਾ ਬੁੱਧ)
[[oc:Boda]]
[[or:ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ]]
[[pa:ਮਹਾਤਮਾ ਬੁੱਧ]]
[[pnb:مہا تما بدھ]]
[[pap:Gautama Buda]]
85.496

уредувања