Француска револуција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Робот: Додава lij:Rivoluçion françeize
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.8) (Робот: Ја менувам et:Suur Prantsuse revolutsioon во et:Prantsuse revolutsioon)
с (Робот: Додава lij:Rivoluçion françeize)
[[lb:Franséisch Revolutioun]]
[[lt:Didžioji Prancūzijos revoliucija]]
[[lij:Rivoluçion françeize]]
[[hu:Francia forradalom]]
[[ml:ഫ്രഞ്ച് വിപ്ലവം]]
85.496

уредувања

Прегледник