Разлика помеѓу преработките на „Раи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 50 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава tr:Vatoz)
с
::''За граѓаните на ОсманскатаОсманлиската Империјаимперија, видете [[Раја (народ)]]''.
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
::''За граѓаните на Османската Империја видете [[Раја (народ)]]''.
{{Taxobox
| color = lightblue

Прегледник