Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
[[Категорија:СССР]]
 
[[bn:সোভিয়েত ইউনিয়নের অফিসিয়াল নামসমূহ]]
[[ceb:Mga opisyal nga ngalan sa Unyong Sobyet]]
[[el:Επίσημα ονόματα της ΕΣΣΔ]]
[[tr:SSCB'nin resmî isimleri]]
[[vi:Các tên chính thức của Liên Xô]]
[[zh:苏联官方名称列表]]
11.502

уредувања

Прегледник