Разлика помеѓу преработките на „Оулу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава en:Oulu
(Создадена страница со: '''Оулу''' е град и општина во регионот Северна Остроботнија во Финска. Тој е ...)
 
с (r2.7.3) (Робот: Додава en:Oulu)
'''Оулу''' е [[град]] и [[општина]] во регионот [[Северна Остроботнија]] во [[Финска]]. Тој е најнаселениот град во [[север]]на Финска и шести најнаселен град во [[држава]]та. Зафаќа површина од 1,513.37 km2 и има население од 145,256.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[[ak:Oulu]]
[[et:Oulu linn]]
[[el:Όουλου (πόλη)]]
[[en:Oulu]]
[[es:Oulu]]
[[eo:Oulu]]

Прегледник