Набор: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pt:Dobra (geologia) во pt:Dobra geológica
с (Робот: Додава an:Plego (cheolochía))
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам pt:Dobra (geologia) во pt:Dobra geológica)
[[Категорија:Структурна геологија]]
 
[[an:Plego (cheolochía)]]
[[ar:طية]]
[[an:Plego (cheolochía)]]
[[az:Mulda]]
[[bn:ভূ-ভাঁজ]]
[[nn:Folding]]
[[pl:Fałd]]
[[pt:Dobra (geologia)geológica]]
[[ro:Cută (geologie)]]
[[ru:Мульда (геология)]]
127.116

уредувања

Прегледник