Омански Залив: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам mr:ओमानचा आखात во mr:ओमानचे आखात
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава hi:ओमान की खाड़ी)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам mr:ओमानचा आखात во mr:ओमानचे आखात)
[[hu:Ománi-öböl]]
[[ml:ഒമാൻ ഉൾക്കടൽ]]
[[mr:ओमानचाओमानचे आखात]]
[[arz:خليج عمان]]
[[mn:Оманы булан]]
127.201

уредување

Прегледник