Разлика помеѓу преработките на „Јован Оливер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
маријана
(маријана)
| познат = Еден од најмоќните луѓе во српското царство и ктитор на [[Лесновски манастир]], [[Света Софија Охрид|црква Света Софија]], црква Св. Димитрија во [[Кочани]]...
| занимање = [[Феудализам|феудалец]] во [[Македонија]]
| сопружник = ''Ана - МаријанМаријана''
| татко =
| мајка =
Анонимен корисник

Прегледник