Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава tr:Kratova Belediyesi)
с
| слика знаме=Flag of Kratovo Municipality.svg
| популација= 10.441
| проценка на популација= 9.784761
| датум на проценка= 3031.0612.2011
| површина=375,44
| густина=27,81

Прегледник